Проектування системи внутрішнього газопостачання будинку

5.1 Проектування прокладання газопроводів

Проектування внутрішнього газопостачання житлових будинків виконано згідно з вимогами ДБН В.2.5-20.Газопостачання.

Запроектована система газопостачання житлового будинку передбачає подачу природного газу до газових плит по зовнішнім (газопроводу-вводу і ввідним газопроводам) та внутрішнім (приєднувальним ділянкам від ввідних газопроводів до газових стояків, газовим стоякам, підводкам до плит). Газ подається в газопровід-ввід, який змонтований на зовнішній стіні будинку і обладнаний ізольованим фланцем, засувкою, продувним газопроводом з заглушкою. Далі газ поступає по ввідним газопроводам, прокладеними по зовнішнім стінам на висоті першого поверху під балконами другого поверху, через приєднувальні ділянки з газовими кранами, розташованими ззовні, до газових стояків, що прокладені в приміщеннях кухонь. Від газових стояків газ подається до плит по квартирним підводкам, обладнаними газовими лічильниками та газовими кранами перед плитами. Прокладання газопроводів показано на типовому плані будинку та аксонометричній схемі системи газопостачання.

5.2. Розрахунок витрати природного газу

Система газопостачання житлового будинку розраховується на максимальну розрахункову годинну витрату газу з урахуванням нерівномірності споживання газу газовими плитами. Враховуючи нормативні вимоги до приміщення кухні, а також те, що внутрішній об’єм приміщень кухонь 44 - 56 м3 більший за мінімальний, приймемо для установки чотириконфорочні плити типу ПГ-4 з номінальною витратою природного газу qnom = 1,87 м3/год (за паспортними даними).

Максимальна розрахункова годинна витрата газу Qhd, м3/год, для всього житлового будинку та по розрахунковим ділянкам газопроводу визначається як сума номінальних витрат газу газовими приладами з урахуванням коефіцієнтів одночасності їх дії за формулою:

Qhd = Σ(Ksim I qном ni )=5*(1.87*4) = 37.4 м3/год

де Кsim s - коефіцієнт одночасності роботи газових плит;

qnom - номінальна витрата газу газовою плитою, м3/год;

ni - число газових плит, до яких постачається газ з розрахункової ділянки, шт.