Воєнні дії на території України

Наддніпрянська Україна

ТУП (Товариство українських поступовців) Карпаторуський визвольний комітет) Симон Петлюра
- Грушевський - Нейтралітет (вересень 1914), декларація «Наша позиція» - Москофіли - Підтримка Росії - видали брошуру «Сучасна Галичина. Економічно й культурно-політичний стан її у зв’язку з національно-суспільними настроями», автор Наркевич - В брошурі стверджувалося, що в СХ Галичині переважає «російський елемент, що страждає в усіх відношеннях від культурного й політичного засилля поляків, а також від економічного засилля євреїв». Особлива увага зверталася на «український табір». Автор характеризував його як «своєрідну течію російського національного життя в Галичині, відому під назвою «українофільства». · 28.08.1914 - «Війна і українці» в журналі «Украинская жизнь» · Петлюра + Славінський · За порозку А-У · об’єднання земель в складі Росії · «Українці не піддадуться провокаційним впливам і виконають свій обов’язок громадян Росії в цей тяжкий час»

· Росія вела війну на двох фронтах: ПН-ЗХ ( на Німеччину) та ПД-ЗХ (на Австро-Угорщину). Керівником комітету ПД-ЗХ фронту був Штейнгель

· Серпень-вересень 1914 – успішний наступ Росії, 21 серпня Росія захопила Львів, потім Галич. Взяли в облогу Перемишль і вийшли до Карпат.

· Серпень – вересень 1914 - Галицька битва - поразка А-У

· 25-28 вересня 1914 УСС захищали Ужоцький перевал.

· До Росії приєдналася частина Галичини і Буковини